Počas upršaného víkendu sme hľadali pohodu s atmosférou domova a zároveň gastronomickú nevšednosť. Obzerali sme sa po niečom zaujímavom, čo by nám spríjemnilo víkend v meste pod Tatrami. Chceli sme spomaliť, stretnúť sa s priateľmi, prebrať hmlistú budúcnosť, zafilozofovať nad zmyslom života a podobne. Našli sme čarovné miesto – podtatranskú Palacinkáreň u Priateľov, kde sme si prišli na svoje všetci. Detičky našich známych riadne otestovali nový detský kútik, fajčiari mali k dispozícii fajčiarsku miestnosť, ženské jazýčky sa nechali zlákať sladkosťou a mužské chuťové poháriky ochutnali netradičné palacinky s „gazdovskými“ surovinami. Hneď prvý večer mi toto miesto tak učarovalo, že som sa rozhodla priblížiť nový podnik v Poprade aj vám… čítajte ďalej, rozhovor s majiteľmi Zuzkou a Lukášom Hanušinovými vám priblíži čaro slaných a sladkých palaciniek.

palacinkaren pod tatrami

JA: V ponuke máte sladké a slané palacinky. Ktoré dve by si mi odporučil? Aké je ich tajomstvo úspechu?

Lukáš: Ja osobne preferujem palacinky na slano. Hmmm… palacinka pod číslom 22 (Palacinka od Priateľov) je tá správna pre mňa. Je plnená kvalitným syrom, Nivou, paradajkou a kuracím mäskom, preliata našim domácim horčicovým dressingom. Zo sladkých palaciniek by som Ti rád odporučil palacinku s chuťou karamelu, ktorý obľubujem. Nájdeš v nej chuť čokoládového krému, banánu, karamelovej zmrzliny a sladkosť doplňuje šľahačka s lahodným karamelovým topingom. Je to namotávka! Výber je podľa môjho gusta, ale na svoje si prídu podľa mňa všetci, máme v ponuke 69 slaných a sladkých palaciniek. Ak by nemali chuť na palacinkové dobrodružstvo, tak vieme spraviť skvelé zeleninové šaláty, ktoré dýchajú čerstvosťou…

palacinkaren pod tatrami

palacinkaren pod tatrami

Zdroj foto: Palacinkáreň u Priateľov

JA: Priblížte mi, prosím, troma slovami Váš podnik? Charakterizujte sa…

Zuzka a Lukáš: Priateľstvo – výnimočnosť produktu – autentickosť. Snažíme sa k projektu pristupovať zo strany klienta, nie z pozície majiteľov. Predovšetkým sú tu doma zákazníci. Naším cieľom je vytvoriť miesto, ktoré by slúžilo zákazníkom ako druhý domov. Keď príde človek do mesta a má potrebu cítiť sa pohodlne ako doma, medzi známymi tvárami, prípadne si vyložiť nohy na gauč, tak by mal zavítať k nám. U nás nájde vždy úsmev, pohodu a teplo domova. Samozrejme, nesmú chýbať skvelé palacinky s domácou receptúrou.

palacinkaren pod tatrami

JA: Prezradíte mi Vašu domácu receptúru?

Zuzka a Lukáš: Neprezradíme. Stratili by sme tým na unikátnosti. Má to isté čaro, keď vieme spraviť niečo, čo iní nevedia. Je to podobné, ako keď nám chutia kysnuté koláče najviac od babičky, z rúk, ktoré už namiesili toľko cesta a nikto nepozná presný pomer ingrediencií. Prezradím však, že všetko je o ceste, ktoré pripravujeme s láskou, z unikátnych surovín (zo špaldovej a pohánkovej múky) a podľa dlhoročných skúseností manželov Kopilovcov, zakladateľov jedinečného konceptu palacinkárne. Pri príprave nepoužívame olej, sú totiž pečené nasucho.

JA: Aká je vaša otváracia doba?

Lukáš: V súčasnosti sme otvorení od 11. do 22. hodiny, od pondelka do štvrtku. V piatok a sobotu sme otvorení do 24. hodiny, nedeľa je o niečo kratšia, od 14. do 22. hodiny. V pláne máme predlžovať naše otváracie hodiny a radi by sme zaradili do ponuky aj raňajkové menu. Ak budeš mať chuť na dobré anglické raňajky, výdatné „műsli“ raňajky s kvalitnou kávičkou alebo na čerstvú bagetu so šalátom pri dennej tlači, ráno tu budeme pre teba. Zatiaľ nevieme povedať, kedy sa do toho pustíme, pretože musíme nastaviť systém, rozdeliť si úlohy a zohrať sa s tímom, aby sme zvládli potiahnuť celý deň s úsmevom a dobrou náladou. Ale vidíme to reálne.

palacinkaren pod tatrami

JA: Máte nejaké výnimočné plány do budúcnosti, na ktoré sa máme tešiť?

Lukáš: Cieľom na najbližšie obdobie je dostať sa Popradčanom pod kožu a tešiť ich našim prístupom, ponukou, atmosférou… ale z hľadiska produktového portfólia je plánom napríklad domáci vianočný punč, s ktorým pôjdeme na vianočné trhy v Poprade. Ak pôjde všetko dobre, nebudem tajiť, že chceme v budúcom roku otvoriť terasu, ktorá bude výnimočná polohou a  výhľadom. Mala by byť na streche budovy, kde sídlime. Výhľad bude úchvatný! Na Kostol sv. Egídia, na Slavkovský štít a v popredí bude komín bývalej vodnej elektrárne (dnes Tatranskej galérie).

JA: Na záver poďme trocha ku klišé, vráťme sa na začiatky vzniku palacinkárne… Ako ste dospeli k nápadu otvoriť si  Palacinkáreň u Priateľov v Poprade?

Lukáš: Všetko sa to začalo v Humennom. Projekt palacinkárne v Humennom je úspešný asi 10 rokov a učaroval aj nám. Manželka Zuzka pochádza z Humenného a Palacinkáreň u Priateľov je naša obľúbená lokalita, keď sme doma. Skrz skvelého prístupu, unikátneho produktu a otvorenosti sme sa nemohli nestretnúť s majiteľmi Kopilovcami… A spolupráca bola na dohľad, pretože v ich hľadáčiku je malá regionálna sieť prevádzok pod vlastnou značkou. Slovo dalo slovo a začali sme s plánovaním. Hľadanie toho správneho priestoru stálo veľa námahy, pátrali sme niekoľko rokov vo všetkých väčších mestách východného Slovenska. Nakoniec nám učarovala najkrajšia ulica na popradskom námestí a romantický priestor na dvoch poschodiach… Miesto sme si zamilovali – nebolo cesty späť.

palacinkaren pod tatrami

JA: Čím presne Ti učarovala Palacinkáreň u Priateľov v Humennom?

Lukáš: Na prvý pohľad sa podnik okrem jedinečného produktu neodlišuje od iných. Ale keď sem prídete, otvoríte oči, zacítite vôňu palaciniek, vypočujete si rozhovor prisediacich a pocítite odviazanú, priateľskú náladu, nebudete chcieť odísť. Mal som pocit, že tento podnik si vyberá svojich klientov, svojich priateľov a viaže si k sebe len príjemnú atmosféru. Toto som pochopil za jeden večer… Dúfam, že týmto uspejeme aj v Poprade.

JA: Aké mesto ste ešte zvažovali pri výbere lokality?

Lukáš: Košice. Nakoľko by sme chceli byť osobnejší, Košice sme vylúčili. Poprad nám vyhovuje počtom obyvateľov, turistickým ruchom, výhľadom na Tatry, aj urbanistickým riešením. Napokon sme s manželkou Zuzkou aktívni, milujeme hory, cyklistiku a zimné športy. Poprad je ako stvorený pre nás oboch!…

Rozprávali sme sa ešte veľmi dlho. Večer bol odviazaný a veselý, aj keď za oknami rodinného podniku pršalo a dvíhala sa hmla. Mesto sa stalo razom sympatickejšie. Ak by ste potrebovali zdvihnúť náladu, zašiť sa niekam do tepla a zamaškrtiť si na niečom špeciálnom, budete správne na ulici 1. mája v Palacinkárni u Priateľov.

palacinkaren pod tatrami

Zdroj foto: Palacinkáreň u Priateľov

Alexandra

Alexandra

Čítanie je hneď môj druhý koníček, pretože prvý je písanie. Tretí? Jednoznačne zbieranie kníh a originálnych vecičiek! Notebook ani nevypínam, do diktafónu mením baterky každú chvíľu a bez foťáku ani nevychádzam z domu... Som obdivovateľka každej formy sebarealizácie a odvahy projektovať vlastným štýlom. Milujem ľudskú prirodzenosť v kultúre.

alexandra.hajduckova@gmail.com
Alexandra

Latest posts by Alexandra (see all)

http://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2016/10/Palacinkaren-pod-Tatrami-12-1024x576.jpghttp://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2016/10/Palacinkaren-pod-Tatrami-12-300x300.jpgAlexandraRozhovoryVýrobcoviaPalacinkáreň,palacinky,Poprad,priatelia,Tatry
Počas upršaného víkendu sme hľadali pohodu s atmosférou domova a zároveň gastronomickú nevšednosť. Obzerali sme sa po niečom zaujímavom, čo by nám spríjemnilo víkend v meste pod Tatrami. Chceli sme spomaliť, stretnúť sa s priateľmi, prebrať hmlistú budúcnosť, zafilozofovať nad zmyslom života a podobne. Našli sme čarovné miesto – podtatranskú Palacinkáreň u Priateľov,...

Komentáre

komentárov