Máte radi rýchlu prípravu? Potrebujete využiť sezónnu zeleninu a ovocie? Vybrala som niekoľko rýchlych receptov, ktoré by mohli zaujať aj vás :) Chystajte pekáče a varte z toho, čo vám ponúkla jesenná úroda.

Ak máte debničku plnú jabĺčok, tak je ten správny čas na klasické chute v novom šate. Prvým z receptov je Pečené jabĺčka s mascarpone. Pripravte si 6 jabĺčok a náplň vymiešajte z niekoľkých ingrediencií, použite: 1 lyžicu škorice, 1/4 hrnčeka cukru, 1 lyžicu vanilky, 1 vajíčko a 8 plných lyžíc mascarpone. Nechajte zapiecť a podávajte teplé, poliate karamelovým sirupom s kúskami orechov… dobrú chuť!

recept-na-jesen

V jeseni je dobré, ak posilnite svoju imunitu potravinami bohatými na vitamíny. Doprajte si šípkový alebo zázvorový čaj, čerstvé hrozno zo záhrady, rukolový šalát alebo tekvicovú polievku, kde vaše telo nájde všetko potrebné… Do tekvicovej polievky použite tekvicu, zázvor, mrkvu, jablko. Výraznú chuť doplňte smotanou, syrom alebo tekvicovými či sezamovými semienkami.

jesen-02 jesen-03

Používate do jogurtu domáce džemy? Vyskúšajte džem z hrozna…

rychly recept

jesen-08

Ak vo vašich kuchynských zásobách nájdete lístkové cesto, potom sa pustite do jablkových rožtekov. Naplňte ich medom, škoricou, vanilkovým cukrom a orechami, plátky čerstých jabĺčok pôjdu nakoniec. Dobrú chuť!

jesen jesen_padajuce-liestie

Alexandra

Alexandra

Čítanie je hneď môj druhý koníček, pretože prvý je písanie. Tretí? Jednoznačne zbieranie kníh a originálnych vecičiek! Notebook ani nevypínam, do diktafónu mením baterky každú chvíľu a bez foťáku ani nevychádzam z domu... Som obdivovateľka každej formy sebarealizácie a odvahy projektovať vlastným štýlom. Milujem ľudskú prirodzenosť v kultúre.

alexandra.hajduckova@gmail.com
Alexandra

Latest posts by Alexandra (see all)

http://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2016/11/IMAG1510_1-1024x576.jpghttp://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2016/11/IMAG1510_1-300x300.jpgAlexandraJedloNezaradenécheescake,jablko,jedlo,jeseň,jesenné,menu,polievka,rýchlovky,tekvica
Máte radi rýchlu prípravu? Potrebujete využiť sezónnu zeleninu a ovocie? Vybrala som niekoľko rýchlych receptov, ktoré by mohli zaujať aj vás :) Chystajte pekáče a varte z toho, čo vám ponúkla jesenná úroda. Ak máte debničku plnú jabĺčok, tak je ten správny čas na klasické chute v novom šate. Prvým z...

Komentáre

komentárov