Boli sme vyskúšať extrémnu novinku! Ako sa nám darilo na prvom zimnom kempovaní pod Lomnickým štítom? Výhľad zo stanu nepopísateľný, partia “kempovačov” dokonalá, zima ako z rozprávky a ranná lyžovačka zážitok len umocnila… Také sú moje dojmy z prvého oficiálneho Snow camp-u v Tatrách.

Druhý januárový týždeň sa konal prvý testovací basecamp na území TANAP-u pod Lomnickým štítom. Pod názvom Snow camp sa na Skalnatom plese vo výške 1751 m n. m. zišla partia “extrémistov”, ktorí boli rozhodnutí vyskúšať extrémne mínusové teploty v našich veľhorách. Na akcii som nemohla chýbať a Snow camp som si užila od začiatku do konca!

Výhľad do doliny

Atraktívny program a vybavenie aj pre nováčikov stanovania

Snow camp začal v Tatranskej Lomnici, kde sme nastúpili na ratrak, ktorý nás odviezol na miesto zimného táboriska – na Skalnaté pleso. Po príchode sme ihneď začali so stavaním bivaku, pretože sa rýchlo stmievalo. Bolo nás 16 ľudí a všetci sme dostali “balíček” s kompletným vybavením na kempovanie pri -12  °C. Atmosféra prvej testovacej akcie bola úžasná. Bavili sme sa pri stavaní stanového tábora, bavili sme sa pri varení sušenej stravy a aj pri debatách s horských vodcom.

Vybavenie, ktoré sme na Snow camp-e dostali, zahŕňalo: spacák Husky do -28 °C, 6-centimetrovú karimatku Husky, stan Husky do extrémnych podmienok, sušenú stravu a napokon sme mali k dispozícii lopatu na úpravu terénu a stavanie stanov. Sympatické na tomto jedinečnom projekte je, že sa pripravil pre klienta z davu, ktorý nemá skúsenosti s bivakovaním a ktorý nevlastní prvotriedne vybavenie na nocľah pod holým nebom pri mínusových teplotách. Extrémne vrtkavé počasie, ktoré pod Lomnickým štítom pozorujeme, vyžaduje skutočne kvalitnú výstroj.

Tábor Snow camp

 

 

Večer pod holým nebom zbehol veľmi rýchlo. Pozorovali sme nočnú oblohu, pohyb na nej, bavili sme sa o počasí, o ženách, o mužoch a pomedzi aj o kempovaní… :) Videli sme fotografie, videá a počuli veľa o výstupoch na svetové veľhory. Napokon sme všetci zaľahli do spacákov a čakali, aké to bude… Ťažko uveriť, ale zima nám vôbec nebola! Karimatka výborne izolovala a spacák si udržal teplo do rána, a to sme v spali v tričkách a pyžamkách (s Andrejom Bičanom na čele).

Aj s odstupom času uznávam, že je to výborná skúsenosť a skvelý pocit. Čerstvý vzduch zo Snow camp-u sa vám dostane až niekam pod kožu a už nebudete chcieť spať v teplej panelákovej izbe, kde sa to suchým vzduchom len tak hemží.

Ďakujem za príležitosť a spoločnosť kolegov – odvážlivcov! Snow camp je skvelou príležitosťou pre každého. Vrelo odporúčam!

Tábor Snow camp po zotmení

Ráno v stane

Snehová nádielka

Alexandra

Alexandra

Čítanie je hneď môj druhý koníček, pretože prvý je písanie. Tretí? Jednoznačne zbieranie kníh a originálnych vecičiek! Notebook ani nevypínam, do diktafónu mením baterky každú chvíľu a bez foťáku ani nevychádzam z domu... Som obdivovateľka každej formy sebarealizácie a odvahy projektovať vlastným štýlom. Milujem ľudskú prirodzenosť v kultúre.

alexandra.hajduckova@gmail.com
Alexandra

Latest posts by Alexandra (see all)

http://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2017/01/P1160882-1024x577.jpghttp://www.e-polis.sk/blog/wp-content/uploads/2017/01/P1160882-300x300.jpgAlexandraCestovanieSlovensko
Boli sme vyskúšať extrémnu novinku! Ako sa nám darilo na prvom zimnom kempovaní pod Lomnickým štítom? Výhľad zo stanu nepopísateľný, partia 'kempovačov' dokonalá, zima ako z rozprávky a ranná lyžovačka zážitok len umocnila... Také sú moje dojmy z prvého oficiálneho Snow camp-u v Tatrách. Druhý januárový týždeň sa konal prvý...

Komentáre

komentárov